Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Jak zweryfikować swój poziom języka niemieckiego?

Chciałabyś rozpocząć współpracę z Private Care, ale nie wiesz czy Twój poziom znajomości języka niemieckiego jest wystarczający do podjęcia pracy jako opiekunka? Podpowiadamy w jaki sposób to zweryfikować swoje umiejętności językowe.

Jakiego poziomu języka niemieckiego oczekujemy?

Jednym z wymagań podjęcia pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech w ramach współpracy z Private Care, jest znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym komunikatywnym. W praktyce oznacza to, że powinnaś być w stanie porozumiewać się ze swoim podopiecznym i jego rodziną nie tylko na tematy związane z twoimi obowiązkami, ale też podczas codziennych pogawędek, które umilą Wam czas.

Praca opiekunki to także zrobienie zakupów spożywczych czy wizyta w aptece, wtedy również komunikacja w języku niemieckim jest przydatna. Twoja znajomość języka nie musi być biegła, bo najważniejsza jest skuteczna komunikacja. To właśnie od komunikacji z podopiecznym zależy Twoje zadowolenie i również osoby, którą się będziesz opiekowała.

Jak sprawdzamy Twoje umiejętności językowe?

Nie przejmuj się jeśli nie wiesz jaki jest Twój poziom znajomości języka niemieckiego – pomożemy Ci w tej kwestii. Jednym z etapów rekrutacji na stanowisko opiekunki, jest sprawdzenie umiejętności językowych. Nasi konsultanci, w trakcie krótkiej rozmowy na codzienne tematy, ocenią stopień Twojej biegłości językowej. Zdecydowanie nie powinnaś się tym stresować i podchodzić do tego testu jak do egzaminu w szkole. Jeżeli tylko uczyłaś się niemieckiego i jesteś w stanie porozumieć się w tym języku w podstawowych sytuacjach życia codziennego, bez problemu sobie z tym poradzisz.

Na podstawie Twojego poziomu językowego dobierzemy odpowiednią ofertę pracy, tak abyś w domu podopiecznego czuła się komfortowo i mogła z satysfakcją wykonywać swoje obowiązki.