Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Jak wybrać właściwą ofertę pracy?

Wiele opiekunek obawia się, że warunki przedstawione w ogłoszeniu nie będą zgodnie z tym, co zastaną na miejscu po przyjeździe do seniora. Niektóre z nich doświadczyły już takiej sytuacji i nie chciałyby, aby to się powtórzyło. W Private Care przede wszystkim zależy nam na komforcie pracy naszych opiekunek i na tym, aby współpraca z nami była satysfakcjonująca dla obu stron.


Zdajemy sobie sprawę, że źle dobrana oferta może być powodem rozczarowania z wykonywanej pracy. Z tego powodu w Private Care tak duży nacisk kładziemy na ścisłe dopasowanie oferty do wszystkich sugestii opiekunki. Podczas rozmowy z kandydatką prosimy ją o sprecyzowanie swoich preferencji dotyczących pracy i dzięki temu możemy zaproponować ofertę, która spełni jej oczekiwania i będzie gwarancją satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

Jakie kryteria warto uwzględniać przy wyborze oferty pracy?


Lokalizacja

Podczas wyboru oferty pracy dobrze jest określić kryteria związane z miejscem zamieszkania osoby, którą mamy się opiekować. Opiekunki często chcą wyjechać w określony region Niemiec, preferują duże miasta z dostępem do rozrywek kulturalnych lub zależy im na spokojnym domu na wsi. Po przedstawieniu nam swoich szczegółowych preferencji dotyczących lokalizacji nowego miejsca pracy jesteśmy w stanie zaproponować ofertę wyjazdu dopasowaną do wcześniej wymienionych potrzeb.

Stopień samodzielności seniora

Warto określić lub wykluczyć rodzaj schorzenia, w którego  przypadku nie chcielibyśmy podejmować się opieki nad seniorem. Wiele osób starszych ma problem z samodzielnym poruszaniem się lub wymaga kompleksowej opieki. Zazwyczaj opiekunki, które wyjeżdżają po raz pierwszy nie są gotowe na tego typu obowiązki. Określenie preferencji w tym zakresie wpłynie na zadowolenie z otrzymanej oferty.

Rodzaj choroby seniora

Osoby starsze zazwyczaj cierpią na  wiele dolegliwości  związanych z wiekiem lub przebytymi chorobami. To schorzenia o różnym stopniu zaawansowania. Warto sprecyzować czy rodzaj choroby i stopień jej zaawansowania ma dla nas znaczenie, a dodatkowo jakie z tych chorób chcielibyśmy całkowicie wykluczyć.

Zakres obowiązków

Oferty pracy zawierają zróżnicowany zakres obowiązków. Dobrze jest ustalić swoją uniwersalną listę obowiązków, których się podejmiemy. To właśnie od obowiązków zależy satysfakcja z wykonywanej pracy.

Powyższe kryteria warto uwzględnić przy określaniu swoich preferencji - im bardziej szczegółowe informacje przedstawi opiekunka, tym lepiej dopasowana oferta pracy i satysfakcja po wypełnionym kontrakcie.

Jak dopasować lokalizacje do własnych upodobań?

Komfort i zadowolenie z pracy w charakterze opiekunki osoby starszej zależy od wielu czynników, z których istotnym jest otoczenie i miejsce, w jakim się znajdujemy. Z tego względu warto dopasować lokalizację pracy do własnych upodobań.

Miejsce pracy opiekunki to nie tylko dom seniora, ale również jego otoczenie, a w szerszym ujęciu - lokalizacja na mapie Niemiec. Wbrew pozorom to w jakim regionie się znajdujemy  ma duże znaczenie - zwłaszcza w Niemczech, w których określone landy różnią się między sobą nie tylko kulturą i zwyczajami, ale czasami nawet prawodawstwem. Z tego względu przy przeglądaniu ogłoszeń warto dodatkowo sięgnąć po mapę i sprawdzić w jakim miejscu spędzimy najbliższe tygodnie.

Kryteria, które warto uwzględniać podczas wyboru miejsca pracy?

Dojazd

Znajomość lokalizacji potencjalnego miejsca pracy ma znaczenie m.in. ze względów praktycznych, ponieważ od razu wiemy ile czasu spędzimy w podróży i jakie opcje transportu mamy do wyboru. Im większe miasto wybierzemy, tym możliwości transportu na miejsce będzie więcej.

Położenie geograficzne
Niemcy to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie. Z tego powodu warto sprawdzić czy miejscowość, do której się wybieramy, jest położona w atrakcyjnej dla nas okolicy. Lubimy wędrówki po lesie? Góry? A może chcielibyśmy żeby w pobliżu było jakieś jezioro? W pracy opiekunki osoby starszej musimy mieć czas na relaks i chwilę wytchnienia, a podobno najlepiej odpoczywa się na łonie przyrody.

Wieś, miasteczko czy duże miasto?
Wielkość miasta oraz liczba mieszkańców to wskaźniki, które warto brać pod uwagę. Duże aglomeracje lub średniej wielkości miasta mają swoje wady i zalety. Bez wątpienia do zalet można zaliczyć rozrywki kulturalne, łatwe możliwości transportu oraz szeroki dostęp do opieki medycznej. Z drugiej strony nie każdy lubi mieszkać w mieście i preferuje spokój oraz swojskie klimaty.

Dostęp do rozrywek kulturalnych

W pracy opiekunki potrzebna jest odskocznia. A tą bez wątpienia jest wyście do kina, teatru galerii handlowej lub na basen. Przed przyjęciem oferty pracy warto sprawdzić jak w tej kwestii prezentuje się miejscowość, do której się wybieramy. Dla fanów miejskiej rozrywki, to dobry film lub wyjście do galerii handlowej będzie świetną formą relaksu.

Zwiedzanie w czasie wolnym
Przy okazji wyjazdu do pracy możemy również zwiedzić interesujące turystyczne lub geograficznie miejsca. Czas opiekunki jest ograniczony, ale warto sprawdzić, jak prezentuje się dana lokalizacja pod tym względem. Wówczas oprócz wynagrodzenia z Niemiec przywieziemy również ciekawe wspomnienia.