Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Rutyna w pracy Opiekunki - jak sobie z nią radzić?

Praca w opiece nad osobami starszymi, podobnie jak reszta zajęć, może z czasem stać się dla opiekunki monotonna. Rutynowe czynności, powtarzane dzień po dniu, mogą przyczynić się do tego, że zapał opiekunki zmaleje. Jest to coś zupełnie normalnego i nie należy się tym martwić. Warto jednak podjąć działania, które przyczynią się do tego, żeby móc wrócić do pracy z zapałem. 

praca w opiece dla opiekunek

Rutyna - jak ją przełamać?

Obowiązki związane z opieką są bardzo podobne we wszystkich miejscach pracy. Dlatego ważne jest, aby zmieniać miasto, w którym się pracuje. Nowe otoczenie, rodzina i jej zwyczaje na pewno dostarczą wielu bodźców, które mogą się okazać bardzo przydatne w walce ze znużeniem.

Warto też czasami zerwać z ustalonymi schematami i zrobić coś, czego do tej pory się nie robiło. Jednym ze sposobów na rutynę w pracy opiekunki jest zorganizowanie sobie wolnego czasu inaczej niż dotychczas. Zamiast kawy w ulubionej kawiarni warto wybrać się na basen czy do kina. Taka odmiana na pewno poprawi humor, a co za tym idzie nastawienie do pracy i codziennych obowiązków.

Warto też wykazać się kreatywnością i ciekawie zorganizować czas swojemu podopiecznemu. Wspólny spacer czy rozgrywka w szachy pozwolą na chwilę oderwać się od obowiązków i odpocząć. Podczas opieki nad seniorem nie można zapomnieć też o własnym życiu osobistym. Rozmowa z kimś bliskim z pewnością pomoże w walce z rutyną. 

Praca opiekunki wymaga niezwykłej uważności i zaangażowania. Wykonywanie swoich obowiązków automatycznie i bezrefleksyjnie może się okazać bardzo niebezpieczne. Pojawienie się rutyny w naszej pracy to znak, że pora zacząć działać. Dla jednych odskocznią będzie dobra książka, inne ucieszą się z wycieczki po najbliższej okolicy. Najważniejsze jest to, aby każda z opiekunek znalazła swój sposób, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji.

Szukasz legalnej pracy w opiece? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy! 

+48 22 315 15 15 | FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY