Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Praca w opiece - pierwszy wyjazd. Jak się przygotować?

Po przejściu rozmowy rekrutacyjnej, dobraniu najlepszej oferty pracy w opiece, akceptacji przez rodzinę i załatwieniu wszystkich formalności, nadchodzi czas wyjazdu do Niemiec jako Opiekunka osób starszych. 

Dla wielu, nawet doświadczonych, opiekunek i opiekunów pierwszy wyjazd na nowe zlecenie do pracy w opiece może być stresującym przeżyciem. Co zrobić, aby pierwsze dni pracy w Niemczech jako opiekunka upływały w spokojnej atmosferze?

Praca w opiece - formalności i transport

Decydując się na współpracę z Private Care nie trzeba martwić się o żadne formalności związane z wyjazdem do pracy w opiece na terenie Niemiec jako opiekunka osób starszych. Nasi pracownicy z Działu Administracji zatroszczą się, aby wszystko było dograne na czas. Chętnie odpowiedzą też na wszystkie pytania związane z umową.  Jesteśmy odpowiedzialni za kontakty z takimi instytucjami jak ZUS czy NFZ. Wystąpimy o druk A1 poświadczający legalność zatrudnienia w pracy w opiece na terenie Niemiec oraz przygotujemy formalności związane z kartą EKUZ, która zapewnia ubezpieczenie na terenie Niemiec. Od pierwszego dnia pracy w opiece możecie więc Państwo być pewni, że wszelkie sprawy formalne zostały załatwione.

Często pojawiają się pytania o transport. O to także możecie być spokojni. Zapewnienie dojazdu do klienta leży w gestii Private Care. Odpowiednio wcześniej skontaktujemy się odnośnie terminu wyjazdu do Niemiec a środek transportu postaramy się dopasować do Państwa preferencji. Oferujemy m.in. transport busem pod dom podopiecznego lub autobusem na dworzec, gdzie odbierze Państwa agent lub ktoś z rodziny podopiecznych.

Wyjazd do pracy w opiece - co powinno znaleźć się w walizce?

Przede wszystkim dokumenty. Przed wyjazdem upewnijmy się, że mamy WAŻNY dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy. Pamiętajmy o lekach, jeśli przyjmujemy je regularnie. Przyda się również słownik polsko - niemiecki i zeszyt - niezbędnik opiekunki, w którym możemy zapisywać nowe słówka i przepisy przydatne w codziennych obowiązkach opiekunki osób starszych. W dzisiejszych czasach telefon komórkowy jest niemalże niezbędny, nie zapomnijmy więc spakować ładowarki. Warto zabrać ze sobą ulubioną książkę, czasopismo, szydełko lub coś, co umili nam czas wolny i długą podróż.

Przed wyjazdem do pracy w opiece nasza firma może zorganizować telekonferencje z opiekunką, która jest na miejscu. Na pewno chętnie odpowie na pytania, co warto ze sobą zabrać, bo na pewno przyda się na zleceniu.

Praca w opiece - po przyjeździe do domu podopiecznego

Aby uniknąć stresu związanego z pierwszą rozmową po niemiecku, można wcześniej przygotować kilka słów o sobie i o tym jak minęła podróż. Przekazanie obowiązków przez poprzednią opiekunkę także jest bardzo ważne, warto zapytać o harmonogram dnia podopiecznych, o to, jakie leki przyjmują, jakie potrawy lubią, jak spędzają wolny czas, przydatne będzie robienie notatek.

Nie zapominajmy przede wszystkim o… uśmiechu. Pozytywne nastawienie na pewno zrobi dobre wrażenie na podopiecznych i ich rodzinie.