Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Czy praca w opiece seniora jest odpowiednia dla młodej osoby?

Zapoznałaś się już z naszą ofertą, ale nadal nie wiesz, czy praca jako opiekunka osoby starszej w Niemczech jest dla Ciebie odpowiednia?

Wiele osób zastanawia się czy ich młody wiek nie jest barierą, która uniemożliwi podjęcie zatrudnienia na terenie Niemiec. Pamiętaj jednak, że jest to zawód, który nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Najważniejsze jest zaangażowanie z jakim będziesz wykonywać swoje obowiązki, serdeczne i pełne zrozumienia podejście do podopiecznego oraz doświadczenie jakie posiadasz w podobnej pracy.

Co warto wziąć pod uwagę zanim zgłosisz się do nas?

Przed wysłaniem swojego zgłoszenia do Private Care dobrze jest zapoznać się z naszymi wymaganiami i kryteriami, których spełnienie ułatwi szybkie rozpoczęcie pracy jako opiekunka. Jednym z istotnych wymogów jest minimum podstawowa komunikatywna znajomość języka niemieckiego – dzięki temu będziesz mogła porozumieć się z rodziną i seniorem na temat podstawowych zagadnień dnia codziennego, a my mamy pewność że poradzisz sobie za granicą. Jeśli jeszcze nie znasz języka niemieckiego, to pamiętaj, że na naukę podstawowych zwrotów nigdy nie jest za późno.

Dodatkowo, ważne jest dla nas Twoje dotychczasowe doświadczenie w opiece nad seniorami – jeśli nie pracowałaś jeszcze za granicą, to być może opiekowałaś się kimś bliskim? Takie doświadczenie również jest dla nas wartościowe.

Zastanów się również, czy posiadasz odpowiednie predyspozycje, dzięki którym będziesz w stanie empatycznie wykonywać codzienne obowiązki, nieść pomoc starszej osobie oraz okazać jej zrozumienie.

Młody wiek nie stanowi żadnej bariery. Ważne jest przede wszystkim Twoje nastawienie, umiejętności oraz chęć podjęcia pracy w opiece.

Jak rozpocząć prace jako opiekunka?

Aby zostać opiekunką i rozpocząć współpracę agencją Private Care wystarczy wysłać nam swoje zgłoszenie. Możesz w tym celu wypełnić prosty formularz online, napisać do nas e-mail lub po prostu zadzwonić. Po otrzymaniu Twojej aplikacji od razu się z Tobą skontaktujemy i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące pracy oraz wyjazdu do Niemiec.

Na tym etapie bardzo ważne są dla nas Twoje oczekiwania co do obowiązków, miejsca pracy, schorzeń podopiecznego. Każdy szczegół ma dla nas znaczenie, nawet ten związany z Twoimi alergiami. Na podstawie otrzymanych od Ciebie informacji będziemy mogli dobrać dla Ciebie najlepszą ofertę, tak aby była dostosowana do Twoich preferencji oraz kwalifikacji. Otrzymasz od nas rzetelne informacje dotyczące warunków pracy na miejscu i to Ty podejmiesz decyzję, czy decydujesz się na wyjazd jako opiekunka dla tej konkretnej osoby.Jesteśmy otwarci na dialog z naszymi pracownikami, zależy nam także na zadowoleniu rodziny i podopiecznego, dlatego robimy wszystko aby oferta pracy była w pełni dopasowana do indywidualnych wymagań opiekunki.

 

Pamiętaj, że wiek nie jest dla Ciebie przeszkodą - jest to praca odpowiednia dla młodych osób, a najważniejszym kryterium jest Twoje doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego.