Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Jesienne festiwale w Niemczech

Praca w opiece w Niemczech to nie tylko rutynowe obowiązki. Pobyt w Niemczech daje wiele okazji do urozmaicenia codzienności. Jesienny wyjazd opiekunki osób starszych do Niemiec może stanowić sposobność do bliższego zapoznania się z niemiecką kulturą. To właśnie jesienią odbywają się na terenie Niemiec najbardziej znane festiwale. Opiekunki mogą wybrać się na nie w czasie wolnym lub zabrać ze sobą podopiecznych.

Oktoberfest

Jednym z wydarzeń, które opiekunka osób starszych pracująca w Niemczech powinna odnotować w swoim kalendarzu, jest niewątpliwie Oktoberfest. Ten najbardziej znany festyn piwny ma niezwykle ciekawą historię. Już od XIX wieku na terenie Bawarii organizowano tego typu festiwale, których celem było zużycie piwa z poprzedniego sezonu browarskiego. Oktoberfest to festiwal tak popularny, że przy obsłudze gości pracuje około 1600 kelnerek. Swoje piwa serwują tam jedynie tradycyjne monachijskie browary. Każdego roku festiwal bije rekordy popularności. Pamiątką, która niewątpliwie kojarzy się z Oktoberfestem, jest kufel. Kelnerki z tego niemieckiego festiwalu znane są z tego, że potrafią unieść nawet 10 kufli jednocześnie. Ciekawostką jest fakt, że według ostatnich statystyk podczas Oktoberfestu goście wypijają około 6 milionów litrów piwa. Ta rewelacyjna zabawa w stylu bawarskim przepełniona jest nie tylko tradycyjnymi piwami i potrawami, ale też muzyką i śpiewem. Wydarzeniem poprzedzającym Oktoberfest jest uroczysta parada konna, na czele której stoi burmistrz Monachium. Odświętnie przystrojone zaprzęgi przejeżdżają ulicami miasta, transportując drewniane beczki z piwem. Do doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się niemieckim strojom, tańcom i obyczajom. W tym roku Oktoberfest rozpocznie się 22 września i potrwa do 7 października.

Euroscene

Euroscene to coroczny festiwal współczesnego teatru i tańca, który odbywa się w Lipsku. Należy on do jednych z najważniejszych wydarzeń kulturalnych miasta. Wydarzenie, trwające 6 dni, to okazja do zaprezentowania najnowszych osiągnięć współczesnego teatru. Euroscene promuje tylko profesjonalnych artystów, których twórczość jest zaangażowana społecznie. Artyści pochodzą z wielu stron świata i przedstawiają własne interpretacje problemów współczesnej ludzkości. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 6-11 listopada.

Festival of Light

Kolejną atrakcją dla opiekunek pracujących w Niemczech jest berliński Festival of Light.  Już piątego października stolica Niemiec rozbłyśnie blaskiem tysięcy świateł. To będzie czternasta edycja magicznego Festiwalu Światła, gdzie w niepowtarzalnej atmosferze można będzie podziwiać spektakularne iluminacje i instalacje świetlne. Zabytki, ulice, place czy  nawet autobusy stają się dziełami sztuki,  artyści z całego świata zmieniają Berlin w wielką, mieniącą się scenę. Festiwal ma masę imprez towarzyszących – koncerty, projekcje filmowe, wystawy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Unidram

Poczdamski festiwal to prawdziwe święto dla opiekunek, które są fankami teatru i sztuki nowoczesnej. Spotkają  tu artystów szukających nowej formy wyrazu, która łączy aktorstwo, taniec oraz sztuki wizualne. W programie festiwalu znajdziemy nie tylko spektakle, ale i wspólne próby, spotkania czy warsztaty. Unidram odbędzie się w Poczdamie w dniach 30.10 – 03.11.