Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Jak zdobyć doświadczenie w pracy w opiece nad osobą starszą?

Zainteresowała Cię nasza propozycja pracy jako opiekunka dla osoby starszej w Niemczech, ale zastanawiasz się czy masz odpowiednie doświadczenie? Jednym z naszych wymogów jest posiadanie doświadczenia w opiece nad osobą starszą. Praktyka w opiece nad seniorem jest nie tylko dobrze postrzegana przez nas, ale także przez rodzinę seniora, która ma wpływ na wybór opiekunki.

Jak zdobyć doświadczenie?

Jeśli nie pracowałaś nigdy zarobkowo jako opiekunka, to być może opiekowałaś się kimś bliskim? Doświadczeniem jest także każda forma opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną. Może to być pomoc niesamodzielnej sąsiadce lub własnej rodzinie, na przykład babci lub dziadkowi.

Powiedz nam o wszystkich tego typu formach swojej praktyki jako opiekunka - prywatne doświadczenia również są przez nas cenione.

Istnieje także wiele opcji, dzięki którym zdobędziesz udokumentowaną praktykę. Pozytywnie oceniana jest praca w wolontariacie w domu spokojnej starości.

Formalne wykształcenie i udokumentowana praktyka

Istnieje także możliwości zdobycia formalnego doświadczenia, które będzie potwierdzone stosownym dokumentem. Jedną z takich możliwości jest praca w wolontariacie w domu spokojnej starości.  Dzięki temu zweryfikujesz również, czy podołasz niełatwej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy opiekunki seniora. Być może pomoc osobom w potrzebie jeszcze bardziej utwierdzi cię w przekonaniu o słuszności wybranej przez ciebie drogi rozwoju zawodowego, a uzyskane doświadczenie przyśpieszy Twój wyjazd do Niemiec.

Możesz także zdecydować się na kurs na opiekuna osoby starszej. Takie kursy, organizowane najczęściej w szkołach policealnych, dają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat pracy w opiece. Po odbyciu kursu otrzymasz zaświadczenie poświadczające jego ukończenie, co również potraktujemy jako zdobyte przez Ciebie doświadczenie.

Nawet jeżeli w tym momencie nie posiadasz jeszcze stosownego formalnego doświadczenia, ale czujesz, że praca jako opiekunka osoby starszej w Niemczech jest dla Ciebie odpowiednia, nic nie stoi na przeszkodzie aby je zdobyć.

A jeżeli doświadczenie lub wykształcenie już masz, a do tego znasz język niemiecki w stopniu pozwalającym na podstawową komunikację, to skontaktuj się z nami, a my przedstawimy indywidualnie dopasowaną ofertę pracy.