Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Czy istnieje możliwość podjęcia pracy w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego?

Czy mogę rozpocząć pracę jako opiekunka jeśli nie mówię w języku niemieckim? Czy moja znajomość języka jest wystarczająca? To zapewne kluczowe pytania, które zadajesz sobie przed rozpoczęciem pracy w Niemczech. Mam nadzieję, że z naszą pomocą Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Chcę pracować za granicą, ale nie znam języka niemieckiego...

Wyjazd do pracy za granicę bez posługiwania się językiem niemieckim jest możliwy, ale zapewne będzie to praca nie dająca wystarczającej satysfakcji i nie wymagająca komunikacji z pracodawcą, jak na przykład zatrudnienie sezonowe podczas zbioru truskawek czy praca w firmie produkcyjnej.

Dlatego tak ważna jest znajomość języka chociaż na poziomie podstawowym, bo dzięki najważniejszym zwrotom i prostym słowom będziesz mogła porozumieć się z podopiecznym i jego rodziną, a także będziesz czuła się bezpiecznie i poradzisz sobie w sytuacjach dnia codziennego.

Pamiętaj, że zawsze trudno jest zacząć, ale dzięki odpowiedniej mobilizacji jesteś w stanie opanować język niemiecki na wymaganym przez nas poziomie, a z każdym kolejnym wyjazdem komunikacja po niemiecku będzie sprawiała Ci coraz mniej trudności.

Praca opiekunki w Niemczech, a komunikacja w języku niemieckim

W Twojej codziennej pracy jako opiekunka znajomość języka ma bardzo duże znaczenie, ponieważ umożliwi Ci komunikację z podopiecznym i jego rodziną. Jeśli jesteś w stanie zrozumieć potrzeby i prośby seniora, to Twoja praca z pewnością będzie satysfakcjonująca dla obu stron. Wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń z seniorem wpłyną na przyjacielskie relacje między Wami, przyczynią się do budowania więzi i stworzenia pozytywnej atmosfery.

Język niemiecki będzie pomocny nie tylko podczas wykonywania Twoich obowiązków, ale też przyczyni się do aklimatyzacji w nowym otoczeniu – będziesz mogła zawrzeć nowe znajomości, wyjść na zakupy lub do kina i miło spędzić czas, co przełoży się na dobre wspomnienia z wyjazdu za granicę.

A co równie ważne, im lepiej komunikujesz się w języku niemieckim tym lepsze warunki finansowe możemy Ci zaproponować.

Jaki poziom języka jest wymagany w pracy jako opiekunka?

Jak się pewnie domyślasz, jednym z warunków podjęcia współpracy z nami jest podstawowa, komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Oznacza to, że umiesz porozumieć się w prostych i rutynowych czynnościach dnia codziennego, tak aby zrozumieć potrzeby podopiecznego i czuć się swobodnie w jego otoczeniu – np. zrobić zakupy, zadzwonić po lekarza lub porozmawiać na proste tematy z rodziną seniora.

Czy moja znajomość języka niemieckiego jest wystarczająca?

Jeśli nie jesteś pewna swojego poziomu językowego, skontaktuj się z nami. Przy pomocy krótkiej rozmowy sprawdzimy jak komunikujesz się po niemiecku i pomożemy wybrać odpowiednią ofertę pracy, która będzie odpowiednia dla Twoich umiejętności. Dobrze dobrana oferta pracy to klucz do satysfakcji z wykonywanych obowiązków dlatego dołożymy wszelkich starań, aby Twój wyjazd z nami był dobrym doświadczeniem.

Kurs języka niemieckiego organizowany przez Private Care

Chciałabyś wyjechać do Niemiec, ale nie znasz języka niemieckiego i nie masz motywacji, aby podjąć samodzielną naukę? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Zapisz się na kurs języka niemieckiego na poziomie podstawowym organizowany przez Private Care, który rozpocznie się w styczniu 2018. Zwracamy koszty szkolenia językowego, a po jego ukończeniu gwarantujemy pracę na terenie Niemiec jako opiekunka osób starszych.

Kursy języka niemieckiego odbędą się w Warszawie, Katowicach, Toruniu i w Skarżysku Kamiennej. Liczba miejsc ograniczona - skontaktuj się z nami i zapisz się już dziś!

Czekamy na Twój telefon  +48 22 315 15 15