Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Dlaczego warto podnosić kwalifikacje w pracy Opiekunki?

Zapewne każdej opiekunce osób starszych zależy na tym, by podnosić swoje kwalifikacje. Pamiętać trzeba, że to właśnie od umiejętności potencjalnej kandydatki zależne są jej zarobki.

Język niemiecki w pracy Opiekunki seniorów

Znajomość języka niemieckiego jest podstawą pracy każdej opiekunki. Znajomość języka kraju, w którym pracujemy, jest przecież niezbędna.  Ucząc się języka inwestujemy w siebie. Warto dlatego zapisać się na kurs języka niemieckiego. Ci, którzy z powodu braku czasu nie mogą uczestniczyć w zajęciach odbywających się w szkole, mogą korzystać z darmowych lekcji języka zamieszczonych w Internecie. Pomocne mogą okazać się też podręczniki, które można np. bezpłatnie wypożyczyć z biblioteki.  Oczywiście sama teoria i znajomość reguł językowych nie wystarczą. Warto przełamać wstyd i rozmawiać po niemiecku. Choć początki mogą być trudne, z czasem każdy nabiera pewności i rozmowy są dużo bardziej swobodne.  Warto wspomnieć, że firmy najbardziej cenią te opiekunki, które znają biegle język niemiecki. Trzeba mieć też świadomość tego, że od znajomości języka zależne są zarobki opiekunki.

Doświadczenie w opiece

Język jest bardzo istotnym elementem pracy opiekunki, ale równie istotne pozostają jej umiejętności związane z opieką. Jest wiele możliwości, by podnosić swoje kwalifikacje: kursy medyczne,  czasopisma czy portale internetowe.  Warto pamiętać, że wiedza na temat opieki nad osobami starszymi ułatwia pracę przede wszystkim samej opiekunce. Trzeba też pamiętać, że teoria jest tylko podstawą. To praktyka i codzienna praca z podopiecznym świadczy o umiejętnościach opiekunki. Po zakończonej pracy warto poprosić rodzinę, której się pomagało o napisanie referencji, które mogą okazać się niezwykle istotne w poszukiwaniu nowych zleceń. 

praca dla opiekunek osób starszych

Wszystkie te czynniki podnoszą wartość opiekunki do osób starszych i mają realny wpływ na jej zarobki.