Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Berlin: 6 atrakcji wartych zobaczenia

Czy Wasza Stella znajduje się w Berlinie lub okolicach? Sprawdźcie co ciekawego można zobaczyć w tym mieście przez weekend!

Berlin - stolica Niemiec składająca się z tysiąca ulic, dzielnic, a przede wszystkim dobrej komunikacji miejskiej. Miasto oferuje liczne atrakcje, które warto zobaczyć wyjeżdżając do pracy w opiece. Poniżej lista zabytków, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

Brama Brandenburska (Brandenburger Tour) – określana jako symbol Berlina i uznawana za najbardziej rozpoznawalny zabytek stolicy Niemiec. Budowla znajduje się na placu Parisier Platz, na krańcu największej alei Berlina Unter den Linden.

Unter den Linden - najsłynniejsza ulica w Berlinie, która łączy Plac przed Bramą Brandenburską z tzw. Zamkiem Berlińskim. Po obu stronach ulicy zlokalizowane są najważniejsze ambasady i biblioteki, a na samym końcu znajduje się Most Zamkowy. Za pomocą Mostu Zamkowego przechodzimy na Wyspę Muzeów, gdzie znajdują się kolejne atrakcje Berlina takie jak Berlińska Katedra i zespół słynnych muzeów.

Reichstag – siedziba niemieckiego Parlamentu z charakterystyczną szklaną kopułą to kolejny symbol Berlina. Na miejscu otrzymuje się bezpłatny audio przewodnik, który prowadzi nas przez całą drogę, aż do najwyższego punktu kopuły.

Mur berliński (Berliner Mauer) - który podzielił Berlin na Zachodni i Wschodni. Najdłuższa jego część znajduje się na półwyspie nad Sprewą na Treptowie. Obecnie część ta pełni rolę galerii sztuki na wolnym powietrzu. Od strony wschodniej pokryty jest kolorowym freskiem – na którym umieszczony został rysunek pocałunku Breżniewa i Honeckera. Rzeka Sprewa oraz ciekawy neogotycki Most Osterbaum zwany berlińskim „Tower Bridge” stanowią tło dla muru.

Wieża telewizyjna (Fernsehturm) – wieża o wysokości 368 metrów. Wewnątrz kuli jest taras widokowy, a nad nim restauracja z obrotowym pierścieniem. Pełen obrót wokół własnej osi trwa ok. 30 minut. Miejsce idealne do spotkania przy kawie.

Katedra Berlińska (Berliner Dom) – najczęściej odwiedzany budynek w mieście, który stanowi kolejny symbol miasta. Położony jest w centrum przy korycie Szprewy i blisko alei Under den Linden oraz Alexander Platz. W katedrze odbywają się nabożeństwa i liczne koncerty.

Jeśli zwiedzacie ciekawe miejsca podczas swojej pracy na terenie Niemiec, to z przyjemnością zobaczymy Wasze pamiątkowa zdjęcia! Wyślijcie je na adres rekrutacja@privatecare24.pl