Masz pytania? Zadzwoń: +48 61 250 40 40

Formalności i kwestie organizacyjne

W jaki sposób mogę nawiązać współpracę z firmą Private Care?

Aby nawiązać z nami współpracę, najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie. Można również wypełnić formularz online znajdujący się na naszej stronie internetowej.

Jaki rodzaj umowy oferują Państwo swoim pracownikom?

Nasi pracownicy są zatrudniani na podstawie legalnej umowy, obejmującej także ubezpieczenie (Karta EKUZ i A1), i to już od chwili rozpoczęcia współpracy z nami. Oferujemy umowę zlecenie, która pozwala na korzystanie z opieki medycznej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Czy ważne jest kiedy wyślę aplikację?

Tak, ma to znaczenie. Tylko po zapoznaniu się z dokumentami aplikacyjnymi będziemy w stanie zaproponować kandydatowi szczegółowe warunki pracy.

Czy mogę liczyć na pomoc na terenie Niemiec?

Oczywiście! Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników bez pomocy. Co więcej, każda osoba przez nas zatrudniona otrzymuje swojego osobistego opiekuna, do którego może się zwrócić z ważnymi kwestiami.

Czy mam wpływ na wybór oferty?

Tak, ponieważ stawiamy na otwarty dialog. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać rozwiązanie w pełni satysfakcjonujące dla obu stron. To od Opiekunki zależy wybór konkretnej propozycji wyjazdu.

Jaki jest najkrótszy czas wyjazdu?

Standardowy czas wyjazdu to 2 miesiące. Zdarzają się jednak sytuacje, w których możliwy jest krótszy wyjazd na 2, 4 lub 6 tygodni.

W jakich regionach oferują Państwo pracę?

Podopieczni korzystający z pomocy Private Care mieszkają na całym terenie Niemiec.

Co mnie czeka w przypadku śmierci podopiecznego?

Śmierć podopiecznego to trudne doświadczenie, w którym nie zostawimy Opiekunki bez pomocy. Do wyboru jest powrót do Polski i późniejsze podjęcie innego zlecenia lub też znalezienie przez nas na miejscu innej osoby potrzebującej opieki. W takiej sytuacji zapewniamy przejazd, a także załatwiamy wszelkie formalności związane ze zmianą miejsca pobytu.

Wynagrodzenie i premie

Ile mogę zarobić netto w firmie Private Care?

Kwota jaką można zarobić w naszej firmie, to średnio 1000-1350 euro netto. Wiele zależy od konkretnej oferty, stopnia znajomości języka, doświadczenia, odbytych kursów czy innych przydatnych w tym zawodzie kwalifikacji.

Jak premiujemy naszych pracowników?

Nasz program premii dla pracowników jest szyty na miarę potrzeb. Potrafimy docenić sumiennie wykonywane obowiązki, dlatego dajemy opiekunkom możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, nawet kilkuset euro więcej. Oferujemy gratyfikacje m.in. za pracę w okresie świątecznym oraz za polecenie nowej osoby do pracy opiekunki.

Kiedy i jak otrzymuję wynagrodzenie?

Wynagrodzenie przelewane jest co miesiąc do określonego dnia miesiąca, bezpośrednio na konto pracownika.

W jakiej walucie otrzymuję wynagrodzenie?

Waluta wynagrodzenia zależy od Twoich preferencji: może być wypłacana w euro lub w złotówkach.

Przejazd i dowóz do Niemiec

W jaki sposób dotrę na miejsce?

Przy organizacji podróży do miejsca docelowego pomocą służy osobisty koordynator.

Czy pokrywane są koszty podróży?

Tak, koszty podróży z Polski są pokrywane przez naszą firmę. W przypadku, gdy opiekunka wyjeżdża z innego kraju europejskiego, zwracamy koszty do określonego limitu. Zwrot kosztów podróży zazwyczaj pokrywa wydatki poniesione na podstawowy środek transportu, czyli autokar.

Zakwaterowanie

Jak wyglądają warunki zakwaterowania?

Zakwaterowanie jest zagwarantowane w miejscu pracy. Nie trzeba z tego tytułu ponosić żadnych dodatkowych opłat. Zazwyczaj jest to osobny pokój przy rodzinie ze standardowym wyposażeniem gwarantującym komfort pracy. Szczegółowy opis miejsca zamieszkania znajduje się zawsze przy każdej ofercie pracy.

Na jakie warunki mogę liczyć?

W ramach umowy zatrudnienia zakwaterowanie oraz wyżywienie są darmowe.

Kwalifikacje

Poziom języka niemieckiego

Aby podjąć współpracę z naszą firmą, wymagany jest co najmniej komunikatywny poziom znajomości języka niemieckiego – niezbędny do codziennej pracy z podopiecznymi. Im wyższy jest poziom Twojej znajomości języka, tym na wyższą pensję możesz liczyć. Znajomość języka niemieckiego jest weryfikowana podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Czy muszę mieć doświadczenie w opiece nad starszymi osobami?

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i schorowanymi jest niezbędne do podjęcia współpracy z naszą firmą. Jednocześnie bierzemy pod uwagę także zajmowanie się własnymi rodzicami lub innymi osobami, niekoniecznie w formie zatrudnienia. Wszystkie szczegóły zostaną ustalone podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi?
Wypełnij formularz o pracę - oddzwonimy!


    Akceptuję regulamin Private Care i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w aplikacji danych osobowych przez Private Care Sp. z o.o. Sp.k. dla celów związanych z procesem rekrutacji oraz zatrudnieniem, w tym na udostępnianie wspomnianych danych podmiotom współpracującym lub powiązanym z administratorem danych osobowych.
    Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.